yoast seo

Konfiguracja wtyczki Yoast SEO 2016

Jedną z najlepszych i najczęściej używanych wtyczek WordPress’owych wspomagających optymalizację pod wyszukiwarki jest Yoast SEO. W tym artykule opiszę przebieg instalacji wtyczki i konfiguracji poszczególnych opcji, jakie oferuje.

Instalacja Yoast SEO

Yoast SEO  instaluje się bezpośrednio z panelu admina, czyli Wtyczki/Dodaj nową  i w pole „Szukaj wtyczek” wpisz „Yoast SEO”, po znalezieniu wtyczki zainstaluj ją i uaktywnij.

yoast seo instalacja

Po instalacji  w lewym panelu admina wybierz zakładkę SEO, następnie przejdź do ustawień ogólnych, gdzie rozpoczniesz automatyczną konfigurację.

yoast seo konfiguracja

Po naciśnięciu „Open Configuration Wizard” pojawi  się nowa strona z panelem konfiguracji w 10 krokach, które opiszę poniżej. Konfiguracja przebiega w większości w języku angielskim, ale nasz team z Gekon Media pracuje nad pełnym tłumaczeniem wtyczki.

Konfiguracja Yoast SEO – 10 kroków

1. Powitanie

W pierwszym kroku pojawia się powitalny tekst, link do płatnego serwisu konfiguracji i  zaproszenie zapisu do newslettera. Ten krok możesz pominąć naciskając na przycisk „Dalej„.
yoast seo

2. Status strony

W drugim kroku otrzymujemy do wyboru jedną z 3 opcji:

  • strona w produkcji, czyli strona, która już oficjalnie funkcjonuje, tą opcję wybieramy w większości przypadków,
  • strona testowa,
  • strona w przygotowaniu

yoast seo

3. Typ strony www

Masz do wyboru 6 opcji:

  • strony z wpisami, czyli forma bloga
  • sklep internetowy
  • wiadomości / magazyn / news
  • małe przedsiębiorstwo (zaznaczamy dla strony firmowej)
  • inna strona korporacji
  • inna osobista strona

yoast seo

4. Strona firmowa, czy prywatna?

Jeżeli prowadzisz firmę wybierz „Firma„, wpisz nazwę firmy i wgraj logo. Jeżeli prowadzisz osobistego bloga, wybierz „Osoba” i wpisz imię i nazwisko.

yoast seo

5. Media społecznościowe

Tutaj wstaw adres do fanpejdża, nazwę konta Twittera i dodaj inne konta na mediach społecznościowych. Jeżeli nie posiadasz jeszcze kont, możesz pominąć ten krok i uzupełnić je później.

yoast seo

6. Widoczność typów postów

Tutaj zostaw ustawienia domyślne i kliknij „Dalej„.

yoast seo

7. Wielu autorów/redaktorów

Jeżeli Twoja strona zawiera artykuły wielu autorów zaznacz „Tak„. W przypadku osobistego bloga zaznacz „Nie”.

yoast seo

8. Google Search Console

Wcześniej nazywane Google Webmaster Tools. Do ustawienia tej opcji wymagane jest konto na Google Search Console, które możesz założyć pod następującym linkiem: https://www.google.com/webmasters/tools/home używając konta gmail. Jak skonfigurować Search Console opiszemy wkrótce w innym artykule. Jeżeli nie posiadasz konta Search Console lub nie wiesz jak go ustawić, pomiń narazie ten krok.

yoast seo

9. Ustawienia tytułów

Wpisz nazwę witryny i wybierz separator lub zostaw domyślny.

yoast seo

10. Sukces

Czyli koniec konfiguracji i wideo tutorial wyjaśniający optymalizację poszczególnych artykułów i ustawienia meta tytułów i opisów.

yoast seo

Tutorial jest w języku angielskim, ale jeżeli masz problem ze zrozumieniem, możesz wybrać „Napisy” a w ustawieniach playera zaznacz „Przetłumacz automatycznie” i wybierz język polski. Tłumaczenie nie będzie perfekcyjne ale pomoże zrozumieć wskazówki zawarte w poniższym wideo.

Dodaj komentarz

35670f057ee66b35a6b0ae2ff6f49669CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC